Umów wizytę

601 900 040

mgr Jacek Zbrożek

fizjoterapeuta
trener medyczny

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, na kierunku Fizjoterapia, a dodatkowo ukończył Studium Naturalnych Metod Leczenia na kierunku Specjalisty Masażu. Jego praktyka zawodowa rozpoczęła się w 2011 roku, jako masażysta, co stało się jego prawdziwą pasją, którą stale poszerza o nowe techniki i metody.
Od tamtej pory systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach z dziedziny fizjoterapii, terapii manualnej, masażu, terapii funkcjonalnej oraz suplementacji. Szkolenia w zakresie pracy z pacjentem typowo ortopedycznym takimi jak FDM (Fascial Distortion Model), HVLA (High Velocity Low Amplitude) czy terapia narzędziowa umożliwiają mu skuteczną i szybką terapię u pacjentów po wszelkich urazach takich jak skręcenia, złamania, naderwania mięśni, a w połączeniu z dużym doświadczeniem i umiejętnościami w zakresie masażu (tkanek głębokich, masaż sportowy, klasyczny, poprzeczny) pozwala to na bardzo efektywną pracę o trwałych efektach.
Swoją terapię prowadzi w sposób holistyczny, kładąc nacisk na profilaktykę zdrowotną, ergonomię funkcjonowania i edukację pacjenta. Na podstawie dokładnie przeprowadzonego wywiadu i badania pacjenta, dobiera zabiegi obejmujące terapię manualną, masaż leczniczy oraz odpowiednie ćwiczenia. Dzięki temu wzmacnia efekty pracy i uczy pacjenta prawidłowej postawy, czy pracy w odpowiednich wzorcach ruchowych. Zajmuje się wszelkimi dolegliwościami aparatu kostno-stawowego. Zarówno kończyn górnych, dolnych, jak i przeciążeniami kręgosłupa, oraz stanami przed i pooperacyjnymi.
Jeśli chodzi o pracę z dziećmi, bazuje na ćwiczeniach ogólnorozwojowych i korekcyjnych, co pozwala na stopniową eliminację wad postawy takich jak skoliozy, skrzywienia boczne kręgosłupa, wady stawów kolanowych (kolana koślawe i szpotawe), plecy płaskie, plecy okrągłe, klatka lejkowata czy szewska. Prowadzi terapię u dzieci z problemami neurologicznymi i stanami pourazowymi.
Przyjmuje pacjentów w każdym wieku, zaczynając od wieku przedszkolnego. Działa ze sportowcami oraz z amatorami sportu, jak również z osobami mają

Podyplomowe kursy i szkolenia specjalistyczne:

  • FDM – moduł I, II, III, Ortosport
  • HVLA – kurs manipulacji krótkodźwigniowych moduł I, II
  • IASTM – terapia narzędziowa
  • Specjalista masażu stopień I, II
  • Instruktor Pilatesu – Core Stability moduł I, II
  • Masaż głęboki tkanek miękkich
  • Techniki manipulacyjne kręgosłupa
  • Taping Sportowy
  • Mobilność i Stabilność w treningu funkcjonalnym
  • Techniki manualne uwalniania od bólów głowy