Doświadczenia przeciążeniowe pozostawiają w ciele każdego z nas ślady w postaci utrwalonych zmian w postawie ciała, tak więc diagnostyka funkcjonalna pacjenta powinna zawierać elementy analizy bioenergetycznej. Terapeuta w oparciu o szczegółowy wywiad i badanie powinien odnaleźć ślady zawieszenia, które z czasem wytworzą chroniczną sytuację napięciową, co spowoduje utrwalone zmiany w sylwetce. Naszą reakcją na stres jest zawieszenie, które manifestuje się fizycznie zmianami w postawie ciała i jego funkcjonowaniu, ale jego podłożem jest konflikt emocjonalny.
Podsumowując ; reakcją na stres jest niezależne od naszej woli zawieszenie, po którym organizm wraca do normy. Jednak suma zawieszeń z czasem spowoduje utrwalone zmiany nie tylko w postawie ciała, ale również w jego funkcjonowaniu, które będziemy odczuwać jako dolegliwości różnych narządów. Terapia fizjoterapeutyczno-osteopatyczna, na którą składa się terapia manualna oraz ćwiczenia w połączeniu z psychoterapią jest skutecznym narzędziem w leczeniu dolegliwości narządowych o podłożu emocjonalnym.
Artykuł ma charakter informacyjny i nie zastępuje konsultacji medycznej czy terapeutycznej. Dokładne informacje dotyczące terapii w Praskiej Klinice Zdrowia znajdziesz tutaj: https://praskaklinikazdrowia.pl/fizjoterapia